Štepán Souček

S bruslením a hokejem jsem začal na dobříšském rybníku Papež a Koryto, kde nás rodiče naučili bruslit. Hokejová kariéra začala pak s partou kamarádů, se kterou jsme na rybnících po celou zimu trávili stovky hodin. Hřiště jsme si sami odhrabali, ze sněhu jsme vyrobili mantinely a jako branky jsme použili dvě boty. Losování týmů probíhalo klasickým způsobem „rozhazováním hokejek“, a pak už mohla bitva začít. V roce 1986 se na Dobříši dostavěl zimní stadion, kde jsem s hokejem pokračoval za místní klub HC Dobříš a následně pak v juniorech i za HC Příbram. V roce 1989 jsem si v Benešově společně se třemi kluky z Dobříše udělal základní kurz rozhodčího ledního hokeje. Úspěšně jsme jako rozhodčí působili v krajských soutěžích. V roce 1992 jsem jako rozhodčí vstoupil do soutěží ČSLH s licencí A. Přes Juniorské soutěže, druhou a první ligu jsem se v roce 2000 probojoval jako rozhodčí do naší nejvyšší hokejové soutěže, kde jsem působil se třídavými starty v 1.lize až do loňského roku 2021. Krásných 30let radosti i tvrdé dřiny na zimních kolbištích, okořeněné nezapomenutelnými zážitky a atmosférou.

Hokej však nebyl jediným sportem, který mě v mé sportovní kariéře oslovil. Nebojím se říci, že naše generace byla klasickým prototypem sportovců se všeobecným zaměřením. V mládí jsem vyzkoušel snad úplně vše. Hokej, fotbal, tenis, národní házenou, cyklistika, běh a triatlon. Každá sportovní disciplína má své kouzlo, ale hokej, to je zkrátka srdeční záležitost.

V současné době se společně s partou nadšených trenérů snažíme o restart hokeje na Dobříši. Naším cílem je do dvou let nastartovat žákovské soutěže řízené ČSLH. Stejně tak se ale budeme snažit umožnit bruslit a hrát hokej široké dětské veřejnosti, pro které již nyní pořádáme bruslení s trenéry. Postupně také budeme pořádat i sérii turnajů v rybníkovém hokeji pro neregistrované hráče. Také se chceme pokusit zde nastartovat např. krasobruslení. V letních měsících by vůbec nebylo od věci zde na zimním stadionu hrát například hokejbal, či in-line hokej. To vše jsou věci, které chtějí čas. A až ten nám ukáže, zdali by o to vše byl zájem, díky kterému by se nám pak možná i podařilo dotáhnout vše do úspěšného konce. Stejně tak např. i zastřešení zimního stadionu, což by zdvojnásobilo zimní bruslařskou sezónu.

Prozatím si všichni přejeme, aby Vás s námi bruslení bavilo. A to si myslím, že se nám zatím náramně daří

Moje krédo: „Vrátit děti na dětské hřiště plné zábavy a sportu, od telefonů a počítačových her“

Ahoj Váš trenér Štěpán